Prezes:13-43-135-66

Listopad 2013
« sie   gru »

Monthly Archives: Listopad 2013

Nowy kalendarz OSP Bóbrka na 2014 rok.

Ochotnicza Straż Pożarna w Bóbrce, wydała nowy kalendarz na 2014 rok.  Kalendarz będzie promował działalność Jednostki w przyszłym roku, zostanie rozprowadzony przez Druhów strażaków OSP Bóbrka.

Za hojne datki z góry dziękujemy. Zebrane środki zostaną przeznaczone na statutową działalność JOT OSP Bóbrka.

Pożar sadzy w kominie w Bóbrce

1 listopada 2013r. o godz. 19:35, mieszkańcy drewnianego domu mieszkalnego w Bóbrce (Gmina Chorkówka), usłyszeli narastający szum w kominie. Jak zapewnia właściciel, pomimo regularnego czyszczenia komina doszło do zapalenia się sadzy w kominie.
Jako pierwsza działania podjęła miejscowa jednostka OSP, która przy użyciu gaśnic proszkowych próbowała ugasić palący się od wewnątrz komin. Wycięli również częściowo strop drewniany wokół komina, gdyż przez nieszczelności w przewodzie dochodziło do zapalenia się drewnianej konstrukcji. Strażacy z KM PSP Krosno, użyli jeszcze jednej gaśnicy proszkowej, po czym w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli do piwnicy celem jej oddymiania i sprawdzenia sytuacji od najniższego poziomu.- informuje Naczelnik Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego KM PSP w Krośnie bryg. Mariusz Kozak

Okazało się, że przewód kominowy był zatkany, a jego drożność udało się przywrócić przy użyciu bosaka. W konsekwencji okazało się, iż właściciel realizując remont w domu, nie sprawdził faktycznego stanu przewodów kominowych. Na szczęście pożar w tym domu został zauważony, gdy domownicy jeszcze nie spali. W konsekwencji podjętych działań ogień nie wymknął się spod kontroli i nie doszło do spalenia się domu, a było to wielce prawdopodobne.

W przeprowadzonej rozmowie z właścicielem tego domu, uzyskałem jego zezwolenie na opublikowanie tych informacji jako przestrogę dla innych. Dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności, nikt z mieszkańców nie ucierpiał. Obecnie część pomieszczeń w tym domu wymaga wykonania czynności remontowych a komin odbudowania, gdyż jak się okazało jest on w fatalnym stanie. – mówi bryg. Mariusz Kozak

źródło:  terazkrosno.pl